Derz ve Dilatasyon Yalıtımı

                        DERZ VE DİLATASYON YALITIMI 

  ALT ZEMİN HAZIRLAMA :

  Alt tabaka kullanılacak izolasyon ve/veya yapıştırma malzemesinin işlem talimatlarına göre hazırlanmış olmalıdır.Genel olarak,yüzey sağlam,tam sertleşmiş ve toz,kir ve diğer yapışmayı önleyici maddelerden arındırılmış olmalıdır.

  UYGULAMA ŞEKLİ :

  1.Bandı gerekli uzunlukta kesin.

  2.Bağlantının her iki yüzeyine de ön uygulama yapın;örneğin polimer modifiye kalın bitümlü kaplama ile.Uygulanan ve henüz ıslak olan izolasyon malzemesinin içine bandın kenarlarını bastırın.

  3.Daha sonra,polimer modifiye bitümlü kalın kaplama veya benzeri bir yapıştırıcı bandın kenarlarını yapıştırın.Bu işlemin gri alanı da yaklaşık 2 cm genişliğinde kapattığından emin olun.

  4.Bandın parçalarını birbirine yapıştırmak için,bir sıcak-hava kurutucu ile,bandın kenarındaki plastik kısım eriyene ve sıvılaşana kadar sıcak hava uygulayın.Sıvılaşan plastik kısım üzerine diğer parçayı bastırın(bastırma işlemini sağlam bir levha veya plaka üzerinde yapın).Plastik soğuduktan sonra,bağlantı su geçirmez ve çekme gerilmelerine dayanıklı duruma gelir.

  5.Eğer bant çekme kuvvetlerine maruz kalacaksa,epoksi bir reçine ve HADAPLAN SM57DD kullanılarak bandın yüzeye yapıştırılması tavsiye edilir.

  6.Bağlantı yerlerini izole ettikten sonra,doldurmadan önce mutlaka koruyucu önlem alın ve bandın üzerine gelebilecek yükleri engelleyin.

Copyright 2015 © ND İzolasyon Sprey Yalıtım Mühendisliği Tüm Hakları Saklıdır.
Aydınlı Mah. Aydınlık Cad. Selvi Evleri Sit. No: 33 Tuzla / İSTANBUL / 0216 393 77 44