Sprey Polyurea Havuz Yalıtımı Çimento Bazlı

Sprey Polyurea Havuz Yalıtımı Çimento Bazlı

  Sprey Polyurea Havuz Zemin Kaplama

  Çimento Esaslı Süper Elastik Likit Membran

  TANIMI

   Çift komponentli, çimento esaslı, süper elastik, likit su yalıtım malzemesidir. Islak hacim, su deposu, balkon, teras, temel ve perdelerin su yalıtımında kullanılır.

  UYGULAMA ŞEKLİ

    Tüm yüzeyler, kir, yağ boya gibi yabancı maddelerden temizlenmelidir. Brüt beton, gaz beton, şap, sıva ve prekast elemanlar, uygulamadan önce mutlaka nemlendirilmelidir.<a href="http://www.spreypolyurea.org/sprey-polyurea">Polyurea Sprey</a>

     Karışım sırasında topak ve toz oluşumunu önlemek için, önce sıvı Ceresit CR 78 B Komponent'in sadece yarısı, toz Ceresit CR 78 A Komponent'in tümüne ilave edilip uygun devirde (400-600 devir/dak) karıştırılır. Daha sonra, karışım homojen bir kıvama geldiğinde karşıma B Komponent'in kalan yarısı eklenir ve uygun devirde (400-600 devir/dak) karıştırılır.Hazırlanan karışım 1 saat içerisinde tüketilmelidir. Karışım fırça yardımı ile katlar birbirine çapraz olacak şekilde yüzeye sürülür. Hava koşullarına bağlı olarak 1.kat uygulamasından sonra 2. katın uygulaması için yaklaşık 4 saat geçmesi gerekir. 2.kat uygulaması öncesinde, ilk katın kuruduğuna emin olunmalıdır. Uygulama taze iken, 24 saat direkt güneş ışınlarından ve yağmurdan korunmalıdır. Temel perde duvarı izolasyonunda, dolgu yapılırken kaplamanın zarar görmesi engellenmelidir. Uygulamadan 3 gün sonra fayans döşeme işlemi başlatılabilir. Uygulama yapılmış olan yer havuz veya su deposu ise, 7 gün sonra su ile doldurulabilir.

   

   

Copyright 2015 © ND İzolasyon Sprey Yalıtım Mühendisliği Tüm Hakları Saklıdır.
Aydınlı Mah. Aydınlık Cad. Selvi Evleri Sit. No: 33 Tuzla / İSTANBUL / 0216 393 77 44